Chirurg slovenského prezidenta byl obviněn

Z trestného činu ublížení na zdraví byl obviněn lékař, který loni operoval prezidenta Rudolfa Schustera. Potvrdil to mluvčí slovenského ministra vnitra. Primář chirurgie nemocnice Ministerstva vnitra František Fabián byl členem speciálního týmu a operoval prezidenta nejen poprvé, ale následně vykonal také utajenou korekci. Neinformoval o ní ani nejbližší rodinu a ještě před převozem prezidenta do Rakouska zákrok popíral.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R. Schuster | Foto: Kancelária prezidenta SR

Jak řekl mluvčí vyšetřovatelů, vycházeli ze zjištění expertů, kteří uvedli, že doktor Fabián poškodil pacienta z nedbalosti. O této etapě hospitalizace píše kriticky ve své knize také dcera prezidenta Irena, která navíc upozorňuje na to, že některé záznamy inkriminovaných operací byly za záhadných okolností smazány. Doktor Fabián pro televizi Markíza řekl, že zatím o ničem neví, a proto to nemíní komentovat. Pokud mu vyšetřovatelé trestný čin prokáží, zodpovídat se pravděpodobně nebude. Prezident Schuster totiž loni slíbil, že všem, kteří budou stíháni, udělí milost.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme