Chladněji než na Marsu: extrémní mrazy v USA mají už 12 obětí

Nejméně 12 lidí už zemřelo v důsledku mrazů v Severní Americe. Přes 100 milionů lidí pak ohrožuje další zhoršení počasí. Kvůli teplotám pod 20 stupňů Celsia částečně zamrzly Niagarské vodopády a v Atlantiku zoologové našli umrzlé žraloky.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chladné počasí v USA | Foto: Lucas Jackson | Zdroj: Reuters

Podle amerických meteorologů se ve čtvrtek ve Spojených státech prudce sníží tlak, což způsobí husté sněžení a nárazový vítr o rychlosti až 60 kilometrů za hodinu.

Do konce týdne pak teploty podle washingtonské observatoře sestoupí tak nízko, že v Severní Americe bude chladněji než na planetě Mars.

Chladné počasí se projevuje i na jihu USA. Například ve floridském Tallahassee nasněžilo poprvé od roku 1989, uvádí CNN.

Zcela opačné počasí je na východě Spojených států, kde za poslední týden naměřili v Los Angeles pro toto roční období rekordních 29,4 stupně Celsia.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme