VIDEO: Chlapci zachránění z jeskyně v Thajsku na cestě k vysvěcení na buddhistické novice

Chlapci ve věku 11 až 16 let v úterý zahájili první kroky k vysvěcení na buddhistické novice přesně tak, jak to slíbili jejich rodiče. S fotbalisty byl v jeskyni uvězněn i jejich 25letý trenér, který bude vysvěcen na mnicha.

Bangkok (Aktualizováno: 13:53 24. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedenáct chlapců z thajského fotbalového týmu, kteří byli se svým trenérem zachráněni ze zaplavené jeskyně v dramatu, jenž sledoval celý svět, bude vysvěceno v rámci tradiční ceremonie, během níž budou devět dní žít v buddhistickém chrámu.

V jeskyni na severu Thajska by mohla být naučná stezka. Má připomínat záchranu malých fotbalistů

Číst článek

To slíbili jejich rodiče jako poděkování za bezpečný návrat chlapců a na památku jednoho ze záchranářů, který v jeskynním komplexu zahynul. Informovala o tom agentura Reuters.

Chlapci ve věku 11 až 16 let a jejich 25letý trenér byli v jeskyni uvězněni od 23. června kvůli stoupající vodě, která je přinutila ustupovat hlouběji do jeskynního komplexu. Všechny se nakonec podařilo postupně zachránit, poslední skupina byla vyproštěna 10. července.

Podle oficiálních informací budou zachránění chlapci vysvěceni na novice, zatímco jejich trenér bude vysvěcen na mnicha. Jeden z chlapců je křesťan; ten se proto ceremonie neúčastní. Dnes odpoledne místního času chlapcům a trenérovi oholí hlavy a od středy, kdy začne hlavní část ceremonie, budou následujících devět dní žít s mnichy.

Buddhismus je v Thajsku hlavním náboženstvím, k němuž se hlásí více než 90 procent obyvatel. Mnoho thajských mužů se nechává vysvětit na buddhistické mnichy, jakmile dospějí. Tato praktika má přinést požehnání a čest jejich rodině.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme