Chodci v Newcastlu překonávali velkou louži, na internetu to sledovaly desetitisíce lidí

Historicky nejsledovanějším přenosem v aplikaci Periscope se v Británii stala obyčejná louže v severoanglickém Newcastlu. Desetitisíce lidí si alespoň na chvíli zapnuly přenos, aby sledovaly, jak se chodci a cyklisté snaží zrádnou kaluž překonat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kaluž, louže | Foto: Michaela Vydrová

Vzhledem k dlouhotrvajícím dešťům se na frekventované stezce pro pěší a cyklisty nedaleko centra Newcastlu vytvořila kaluž velikosti menšího jezírka.

Z oken nedalekého sídla společnosti Drummond sledovali zaměstnanci už několik dní svérázné pokusy lidí překonat zrádnou past, která je na některých místech mělká, ale o pár čísel dál celkem hluboká.

Suchou nohou se na druhou stranu dostanou jen šikovní jedinci, kteří se přidrží zábradlí. Richarda Rippona z Drummondu napadlo podělit se o zábavné scénky prostřednictvím aplikace Periscope.

Během středy se z přenosu s názvem Drummond Puddle Watch stal neskutečný fenomén. V jeden okamžik sledovalo boj s vodní překážkou 31 000 lidí. O zcela bezvýznamné události referovaly BBC, Guardian i další renomované servery.

Během odpoledne skočil do louže jeden nadšenec na nafukovací matraci, další si přinesl surfovací prkno. Na eBay se ihned objevila láhev s vodou zaručeně z drummondské kaluže, a to za 11 liber. Přenos na Periscope skončil v podvečer kvůli horší viditelnosti. Ještě v ten okamžik sledovalo dění kolem kaluže 17 000 lidí.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme