Chodorkovskij na webu politických represí

Až do pondělí bude zase někdejší majitel ropné společnosti Jukos Michail Chodorkovskij čekat na pokračování svého soudního procesu. Soudkyně Irina Kolesnikovová totiž opět bez udání důvodu přerušila čtení rozsudku na příští týden a podle vyjádření advokátů je teprve ve třetině tisícistránkového verdiktu. V souvislosti s případem Chodorkovského vznikly v Rusku nové internetové stránky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michail Chodorkovskij | Foto: AFP

WWW.POLITZEKI.RU - to je adresa nového politického webu v Rusku. Ten chce přitáhnout pozornost veřejnosti k problematicce politických represí nejen v Rusku, ale i ve světe. Proto se na jeho stránkách objevuje pestrá směsice příběhů současných a bývalých politických vězňů. Vedle Ghándího nebo Složenicyna zde nalezneme i Václava Havla nebo Nelsona Mandelu.

Současné vězně zastupuje právě Michail Chodorkovskij nebo Platon Lebeděv. Spoluautory projektu jsou totiž právní zástupci a obhájci v současnosti nejznámějšího vězně Chodorkovského. Na internetových stránkách je také otevřené diskuzní fórum, kde budou nejrůznější represe v Rusku komentovat známí právníci, publicisté nebo ochránci lidských práv.

V záhlaví webu se pak píše: "Osud politických věznů staví každého občana před morální volbu - podpořit represe, chovat se k nim lhostejně nebo proti nim protestovat."

Petr Vavrouška, Markéta Hýlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme