Chodorkovskij se odvolá proti rozhodnutí ruského soudu

Michail Chodorkovskij se odvolá proti čtvrtečnímu rozhodnutí ruského soudu, který ho poslal na dalších šest let za mříže. Ruská prokuratura obviňuje někdejšího ropného magnáta a kdysi nejbohatšího Rusa z praní špinavých peněz a zpronevěry.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Chodorkovskij a spoluobžalovaný P. Lebeděv v soudní síni

M. Chodorkovskij a spoluobžalovaný P. Lebeděv v soudní síni | Zdroj: ČTK

Advokátka Chodorkovského Karina Moskalenková považuje rozsudek za nespravedlivý. Odsouzení jejího klienta za údajnou krádež ropy v hodnotě více než čtyři sta miliard korun prý nemá se spravedlností nic společného.

Za Chodorkovským stojí ruští opoziční politici a podporu mu vyjádřili i západní státníci. Jeho stíhání označují za politicky motivované a za mocenskou hru Kremlu.

Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že rozsudek ji ‚zklamal‘. Kritiku Západu ovšem odmítá ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Ruské orgány jsou podle něj nezávislé, a to jak na ruských úřadech, tak na těch západních.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme