Cholera na Haiti už pronikla i do hlavního města

Haitské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo výskyt cholery v hlavním městě Port-au-Prince. Lékaři tam zatím ošetřují 73 lidí trpících touto chorobou. Celkem na Haiti už na nemoc zemřelo skoro 600 lidí a přes 9 tisíc je v nemocnicích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena, která se nakazila cholerou.

Žena, která se nakazila cholerou. | Zdroj: ČTK

Epidemii v Port-au-Prince už se pravděpodobně nepodaří zabránit. Město, které se stále nevzpamatovalo z lednového ničivého zemětřesení, skýtá takřka ideální podmínky pro šíření cholery.

Obzvláště lidé žijící ve slumech nemají přístup k sanitárním zařízením, čisté vodě ani lékařské péči. Epidemie by ve městě mohla ohrozit na 3 miliony lidí.

Podle doktorů bude Haiti řešit problémy s cholerou minimálně dalších deset let. Kvůli hurikánu Tomas se bakterie cholery dostaly do řek, kde mohou dlouho přežívat. A navíc hrozí, že se tak nákaza rozšíří i do sousední Dominikánské republiky.

Ondřej Bouda, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme