Chorvatské pobřeží se stále potýká s rozsáhlými požáry, ostrovy zatím zůstávají ušetřeny

Velké požáry dál trápí obyvatele a turisty na chorvatském pobřeží. Oheň se dostal i do obydlených částí letoviska Vodice v severní Dalmácii, vyhnal turisty z předměstí Dubrovníku a nově se objevil také u města Skradin ve střední Dalmácii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hašení lesních požárů (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Momentálně nejhorší situace je ve Skradinu u chorvatské dálnici A1 mezi Záhřebem a Splitem. Místní komunikace kolem města jsou kvůli požárům zcela uzavřené.

Další nebezpečným regionem Chorvatska i po víkendu zůstává oblast kolem Dubrovníku. Jihovýchodně od něj v kraji Konavle a dál směrem k Černé Hoře se rozhořela řada menších požárů, které se hasičům stále nedaří dostat pod kontrolou.

Ve Vodicích v severní Dalmácii se už situace naopak lepší. Plameny, které se včera dostaly až do zahrad a mezi domy, se podařilo hasičům zklidnit.

Na chorvatských ostrovech je zatím klid. Po požárech, které se zde rozhořely v minulých letech, tu teď není hlášen ani jediný.

Letní požáry jsou v Chorvatsku běžné, záchranné sbory jsou na ně připravené a do postižených míst se dostávají včas. Práci jim však komplikuje silný vítr, který plameny roznáší z ohnisek dál do okolí.

Martin Dorazín, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme