Česko 0:0 Rakousko

Chorvatské souostroví Brijuni se nebude prodávat

Chorvatské souostroví Brijuni nedaleko historického města Puly, které leží na Istrijském poloostrově, není na prodej. Potvrdili to jak chorvatský prezident Stipe Mesič, tak premiérka Jadranka Kosorová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loďka na moři | Foto: Blanka Černá

Chorvatský prezident vyvrátil informaci, že souostroví Brijuni u břehu Istrijského poloostrova je na prodej. Dvojnásobná hlava státu Mesič uvedl, že jde o chorvatský národní park a i kdyby vláda prodej navrhla, parlament by prodeji zabránil.

Prodej nezvažovala ani chorvatská vláda. Potvrdila to její premiérka Jadranka Kosorová. Podle ní nepadlo o prodeji souostroví v místnostech kabinetu ani slovo.

Informace chorvatského deníku Jutarnji list o nabídce prodeje souostroví Brijuni za 1,2 miliardy eur (tedy přibližně 31 miliard korun) citovaly i slovinské noviny Dnevnik. Na ostrovech byla v minulosti letní rezidence jugoslávského exprezidenta Josipa Broze Tita.

Před cestou do Chorvatska si přečtěte:
Český rozhlas vysílá na Jadranu česky
K chorvatskému Jadranu letos opět s potravinami
Chorvatsko: Majitelé restaurací chtějí změny zákona o zákazu kouření
V chorvatských restauracích a barech začíná platit zákaz kouření
Slovinsko mění systém dálničních známek

Český rozhlas 1 - Radiožurnál, který už tradičně přes léto vysílá na pobřeží Jaderského moře, pro vás připravil i speciální web ZA SLUNÍČKEM S RÁDIEM, kde můžete najít informace o našem speciálním vysílání a také obecné informace o Chorvatsku, rady pro cestu na dovolenou i zpravodajství přímo od Jadranu.

mapa vysílačů v Chorvatsku | Foto: Jan Rosenauer

Jaromír Janev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme