Chorvatské úřady vyzývají ke školení českých turistů

Chorvatské úřady vyzývají pracovníky v cestovním ruchu, aby nevybírali jenom peníze za služby a ubytování. Podle chorvatského ministerstva vnitra je potřeba hlavně české turisty školit o nebezpečích moře. Letos si chorvatské pobřeží vybralo už 14 českých obětí. Poslední z nich byl mladý surfař, kterého zasáhl blesk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mala Kapela | Foto: Blanka Černá

Deník Svobodná Dalmácia se neopatrným Čechům věnoval již poněkolikáté. Připomíná případ devětadvacetiletého Čecha, který se vydal na gumovém člunu na moře. V té době ale foukala velmi silná bura, což je prudký vítr, který velmi často vane z vnitrozemí na moře i za azurově čistého nebe. Zatím záchranáři našli jenom jeho člun.

Konzulka ve Splitu Veronika Honcová ujišťovala v chorvatském rozhlase, že české úřady dělají vše, co mohou, aby počet obětí byl co nejmenší. Chorvatská policie ale uvádí, že čeští turisté jsou přespříliš neopatrní a že jejich oběti jsou zbytečné. Podle policie jsou Češi vůbec nejneukázněnější turisté na Jadranu a také častými viníky dopravních nehod.

Z nejnavštěvovanějších zemí se od začátku roku nevrátilo na 70 Čechů, z toho zhruba polovina v letní sezóně. Nejvíc jich zemřelo během léta v Chorvatsku. České ministerstvo zahraničí vyzvalo naše turisty, aby u Jadranu nepřeceňovali své síly a důsledně dodržovali pokyny chorvatských bezpečnostních složek.

Vilém Janouš, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme