Britka spadla na Jadranu z výletní lodi. Záchranáři ji vytáhli z vody po 10 hodinách

Deset hodin plavala v Jaderském moři Britka, která čtvrt hodiny před sobotní půlnocí spadla z velké výletní lodi Norwegian Star. Při rozsáhlé záchranné akci ženu až v neděli dopoledne objevila a vylovila loď chorvatské pobřežní stráže, informoval na svém webu deník Jutarnji list.

Pula (Chorvatsko) (Aktualizováno: 21:07 19. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní loď společnosti Norwegian Star | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Britka spadla do moře v sobotu kolem 23.45 a záchranná operace se rozběhla až kolem 06.30. Na palubu člunu pobřežní stráže ji záchranáři dostali v 09.45.

Byla asi 1300 metrů daleko od zadané polohy místa neštěstí a 60 námořních mil od přístavu Vargarola v Pule, z něhož záchranná akce začala. Do pátrání se zapojilo pět lodí a letadlo.

Žena byla podle deníku přepravena do nemocnice v Pule. Vzhledem k tomu, co prožila, je ale v dobrém zdravotním stavu, napsal Jutarnji list.

To potvrzuje i krátký rozhovor, který Britka poskytla chorvatské televizi HRT bezprostředně po vystoupení z lodi pobřežní stráže na břeh. „Spadla jsem ze zádi Norwegian Star, byla jsem ve vodě deset hodin a tito báječní chlapci mě zachránili,“ řekla žena, na níž nebyly patrné žádné zvláštní stopy toho, čím prošla.

Okolnosti, za nichž z plavidla spadla, zatím nejsou jasné a jsou předmětem vyšetřování. Společnost Norwegian Cruise Line, která výletní loď provozuje, podle agentury AP v prohlášení pouze uvedla, že cestující spadl přes palubu, když loď byla na cestě do Benátek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme