Britka spadla na Jadranu z výletní lodi. Záchranáři ji vytáhli z vody po 10 hodinách

Deset hodin plavala v Jaderském moři Britka, která čtvrt hodiny před sobotní půlnocí spadla z velké výletní lodi Norwegian Star. Při rozsáhlé záchranné akci ženu až v neděli dopoledne objevila a vylovila loď chorvatské pobřežní stráže, informoval na svém webu deník Jutarnji list.

Pula (Chorvatsko) (Aktualizováno: 21:07 19. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní loď společnosti Norwegian Star | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Britka spadla do moře v sobotu kolem 23.45 a záchranná operace se rozběhla až kolem 06.30. Na palubu člunu pobřežní stráže ji záchranáři dostali v 09.45.

Byla asi 1300 metrů daleko od zadané polohy místa neštěstí a 60 námořních mil od přístavu Vargarola v Pule, z něhož záchranná akce začala. Do pátrání se zapojilo pět lodí a letadlo.

Žena byla podle deníku přepravena do nemocnice v Pule. Vzhledem k tomu, co prožila, je ale v dobrém zdravotním stavu, napsal Jutarnji list.

To potvrzuje i krátký rozhovor, který Britka poskytla chorvatské televizi HRT bezprostředně po vystoupení z lodi pobřežní stráže na břeh. „Spadla jsem ze zádi Norwegian Star, byla jsem ve vodě deset hodin a tito báječní chlapci mě zachránili,“ řekla žena, na níž nebyly patrné žádné zvláštní stopy toho, čím prošla.

Okolnosti, za nichž z plavidla spadla, zatím nejsou jasné a jsou předmětem vyšetřování. Společnost Norwegian Cruise Line, která výletní loď provozuje, podle agentury AP v prohlášení pouze uvedla, že cestující spadl přes palubu, když loď byla na cestě do Benátek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme