Chorvatsko nabídlo Česku a Slovensku pomoc s desítkou pacientů s covidem

Chorvatský premiér Andrej Plenković uvedl na twitteru, že nabídl Česku a Slovensku pomoc s pacienty s covidem-19. Chorvatsko je ochotno postarat se o desítku pacientů z Česka a obdobný počet ze Slovenska, vyplývá z Plenkovićova vyjádření o úterním telefonátu se šéfy české a slovenské vlády.

Sledovali jsme online Záhřeb / Praha (Aktualizováno: 23:58 9. 3. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na covidovém oddělení nemocnice ve Slaném leží asi 50 nakažených

Chorvatsko je ochotno postarat se o desítku pacientů z Česka a obdobný počet ze Slovenska (ilustrační foto) | Foto: Zdeňka Trachtová | Zdroj: Český rozhlas

„Dnes jsem telefonoval s Andrejem Babišem a Igorem Matovičem, v případě potřeby je Chorvatsko ochotno postarat se o desítku pacientů z každé země,“ napsal v úterý večer Plenković na twitteru.

Chorvatsko je koronavirem relativně málo zasažené a pomalu uvolňuje opatření, v řadě regionů se v uplynulém týdnu například otevřely terasy restaurací.

Za posledních 24 hodin přibylo 491 nových případů nákazy koronavirem a 12 úmrtí. Aktivních je v současnosti 3357 případů, z toho 785 pacientů s covidem-19 se léčí v nemocnicích, 78 je připojeno na ventilaci, uvedl na svém webu deník Jutarnji list s odvoláním na velitelství civilní ochrany.

V zemi, která má přibližně čtyři miliony obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo skoro čtvrt milionu lidí, z nichž 5621 zemřelo.

V souvislosti s Plenkovićovou nabídkou deník připomněl, že Česko je v poslední době jednou z pandemií nejhůře postižených zemí na světě a nemocnice čelí přílivu pacientů – a skoro stejně špatně je na tom Slovensko.

dok, kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme