Chorvatská policie zabavila přes půl tuny kokainu, objevila ho v zásilce ovoce z Jižní Ameriky

Více než půl tuny kokainu v hodnotě dosahující v přepočtu téměř půldruhé miliardy korun zabavila chorvatská policie koncem března v námořním přístavu Ploče. O úspěchu velké protidrogové akce informovala ve středu podle chorvatské televize HRT dubrovnická policie.

Záhřeb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policie se jedná o 575 kilogramů velmi čistého kokainu, jehož celková cena by na černém trhu mohla překročit 57 milionů eur (ilustrační foto) | Foto: Národní protidrogová centrála | Zdroj: iROZHLAS.cz

Je to už třetí kontraband kokainu, který byl v jadranském přístavu Ploče Dubrovnicko-neretvanské župy letos odhalen. Tentokrát jde o jeden z největších úlovků pašovaných omamných látek v Chorvatsku. Podle policie se jedná o 575 kilogramů velmi čistého kokainu, jehož celková cena by na černém trhu mohla překročit 57 milionů eur (1,48 miliardy korun). Drogu celníci objevili 30. března při kontrole nákladu ovoce odeslaného z Latinské Ameriky.

V souvislosti s tímto zásahem zatím nebyl nikdo zadržen. Nicméně vyšetřování podle náčelníka dubrovnicko-neretvanské policie Ivana Paveliče pokračuje, a to za mezinárodní spolupráce, zejména s orgány sousedních zemí. Policejní mluvčí Zoran Tikvica k tomu sdělil, že březnový protidrogový zásah navazuje na dvě předchozí podobné úspěšné akce v Ploče.

Čestitam svim policijskim i carinskim službenicima koji su sudjelovali u akciji zapljene više od pola tone kokaina u luci Ploče!
Međusobno povjerenje i uvažavanje uvijek su dobar recept za uspjeh!

16:15 – 14. 04. 2021

7 51

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme