Chorvatsko se vstupem do EU zavádí registrační pokladny. Trhovci výjimku nedostali a protestují

V Chorvatsku teď zákazníci dostanou účtenku i v trafice. Před vstupem do Evropské unie Chorvaté totiž zavádějí registrační pokladny. Výběr daní díky nim vzrůstá. Teď se ale dozvěděli také trhovci, že jim stát výjimku nedá. Mnozí proti pokladnám protestují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tržiště ve Splitu | Foto: Blanka Černá

Spotřebitelé budou od 1. července povinni si účet z fiskální registrační pokladny vzít. „Synku ani mi nemluv,“ reaguje paní na tržnici ve Splitu, kde prodává levandule, na dotaz zpravodaje Českého rozhlasu.

„Jaké fiskální pokladny! My tu pracujeme na ulici, tak po co nás ještě chtějí? Abychom umřeli? Kopejte nám hrob,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Řada Chorvatů proti pokladnám protestuje, jak zjistil na místě tamní zpravodaj Českého rozhlasu Martin Ježek.

Firmu nemá, s levandulí podniká jenom na sebe a je z ostrova Hvar. Podle ní by mnozí na tržnici museli skončit, když tam přijdou fiskální pokladny.

Kromě toho, že něco takového na trhu bude podle ní vypadat přinejmenším nepřirozeně. To potvrzuje i zelinářka ze stejné tržnice.

„Když budu muset, tak pokladnu pořídím,“ říká. Má firmu a daně prý platí stejně.

A ukazuje naproti na mladého muže, který tu prodává načerno a neplatí daně. Na něj je prý zvědavá, jak si pokladnu pořídí. A pak se ptá: „A vy v Česku, jako členská země, vy registrační pokladny máte?“

bre, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme