Chorvatský premiér Ivo Sanader podal demisi a odchází z politiky

Chorvatský premiér Ivo Sanader podal demisi a odstoupil i z postu předsedy Chorvatské demokratické unie. Na post předsedy vlády navrhl dosavadní vicepremiérku Jadranku Kosor a podle zákona předložil podpisy 83 poslanců, kteří její kandidaturu podporují. Chorvatský prezident ji ale zatím sestavením nové vlády nepověřil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Sanader

Ivo Sanader | Zdroj: ČTK

Ivo Sanader odchází z politiky podle vlastních slov z osobních důvodů. Do budoucna ale nevyloučil svůj návrat. Chorvatský zákon umožňuje v případě demise premiéra navrhnout svého nástupce v případě, že bude mít dostatečnou podporu mezi poslanci.

Chorvatská opozice ale požaduje předčasné volby. Mezi politiky probíhá diskuse, zda má demise umožnit nový přístup k jednáním se Slovinskem o pohraničním sporu, který zablokoval přístupová jednání Chorvatska do Evropské unie.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme