Chorvatští fotbaloví fanoušci se porvali se slovenskou policií

Celkem 219 fotbalových fanoušků z Chorvatska vyhostila slovenská policie po včerejších potyčkách v Žilině. Chorvaté přijeli na zápas Hajduku Split do Žiliny, kvůli rozhodnutí UEFA je ale policie nevpustila na stadion. Dav asi 500 lidí pak zaútočil na policisty kameny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská policie tvrdě zasáhla proti chorvatským fanouškům | Zdroj: ČTK

Chorvaté brali kameny z náspu u kolejí, metali je na policisty a 52 z nich zranili, většinou lehce. Protiútok byla velmi rázný, policisté stříleli do vzduchu, nasadili koně, psy, zásahové výbušky a tvrdě se oháněli obušky. 20 Chorvatů skončilo v nemocnici, další ošetřili zdravotníci přímo na celách. 219 vyhoštěných mladíků postupně odjíždí za doprovodu policie na maďarskou hranici.

Policejní viceprezident označil množství zadržených za historický rekord. Podle něj celou akci sledoval i chorvatský konzul, který se jménem Chorvatska omluvil a poděkoval policii za péči o fanoušky na služebnách.

Přečtěte si také:
Fotbalovému svazu se nelíbí novela zákona o podpoře sportu
Schůze poslanců o násilí na stadionech nakonec nebyla
ČSSD chce, aby se na fotbalové stadiony vrátila policie

Igor Maňour, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme