Chorvatští hasiči už třetí den neúspěšně bojují se dvěma velkými požáry v přímoří

Chorvatským hasičům se nedaří dostat pod kontrolou velké požáry na ostrově Korčula a poloostrově Pelješac. Práci jim ztěžuje horké, suché a větrné počasí, které ohně znovu rozdmýchává. Shořelo už na 1400 hektarů lesů a vinic, v plamenech zahynuly desítky ovcí a koz. Obyvatelům zasažených lokalit se nic nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hašení požáru | Zdroj: Reuters

„Máme dostatek lidí, jsou už sice hodně unavení, ale dělají všechno proto, aby udrželi oheň dál od obytných domů, a to se nám daří,“ řekl chorvatské televizi HRT hasič Slavko Tucanović. S hašením plamenů pomáhají i letouny a helikoptéra.

S požáry na Korčule a Pelješcu bojují asi tři stovky požárníků. Pomáhá jim už také armáda. Na Korčule totiž oheň ohrožuje trafostanici. Na Pelješcu explodovalo několik kusů munice z druhé světové války.

Úřady také na několik hodin evakuovaly obec Trstenik, kde se oheň nebezpečně přiblížil k obytným budovám. Podle chorvatské televize z Trsteniku v panice utekli i turisté.

Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme