‚Vícekrát řekla ne a stop.‘ Pětinásobný fotbalista světa Ronaldo čelí nařčení ze znásilnění

Čtyřiatřicetiletá Američanka Kathryn Mayorgaová tvrdí, že ji v červnu 2009 v Las Vegas znásilnil portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo. Aby o záležitosti mlčela, vyplatil jí podle německého magazínu Spiegel 375 tisíc dolarů, tj. asi 8,3 milionu korun. Nyní se případem zřejmě bude zabývat americký civilní soud. Pětinásobný vítěz ankety o nejlepšího fotbalistu světa Ronaldo popírá, že ženu znásilnil – sex s ním prý měla dobrovolně.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu. | Foto: Massimo Pinca | Zdroj: Reuters

Mayorgaová Spiegelu řekla, že ji Ronaldo před devíti lety análně znásilnil ve svém hotelovém pokoji. Po události se jí prý zeptal, jestli má bolesti. „Přitom šel na kolena a řekl: ‚Z 99 procent jsem dobrý chlap, nevím, co je s tím jedním procentem‘,“ vzpomíná žena, které tehdy bylo 25 let.

Z ‚Tatínka Ameriky‘ se stal ‚sexuálním predátorem‘. Komik Cosby půjde nejméně na tři roky za mříže

Číst článek

Advokát ženy – která se další den podrobila lékařskému vyšetření a věc oznámila policii, i když bez jména útočníka – nyní u soudu v Nevadě napadl dohodu o mlčenlivosti, kterou tehdy podepsala. Svou žalobu, která má být základem pro civilní proces, staví i na dokumentu, v němž je údajně vylíčeno, jak událost vnímal Ronaldo.

„Vícekrát řekla ne a stop,“ cituje fotbalistu dokument, v němž podle Spiegelu Ronaldo v září 2009 odpovídal na otázky svých právníků, kteří připravovali finanční vyrovnání s Mayorgaovou. Dokument byl zveřejněn v rámci masivního úniku dat z fotbalového prostředí.

Mayorgaová podle svých slov po události docházela na terapii a v prvním roce také pila hodně alkoholu. Její život se prý jakžtakž zlepšil až po pěti letech, i tak ale dodnes podle posudku psychiatra trpí depresí.

Žena se nyní o situaci rozhodla otevřeně mluvit mimo jiné proto, že chce, aby se zjistilo, jestli fotbalista – který byl tehdy hráčem Manchesteru United, dalších devět let strávil v Realu Madrid a letos přestoupil do Juventusu Turín – neznásilnil i další ženy. Odvahu jí podle jejích slov dodalo také hnutí #MeToo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme