Chtěli se setkat s Obamou. Teď je zatýká čínská policie

Dva známí čínští právníci skončili v rukou policie. Zatčeni byli poté, co se chtěli setkat s americkým prezidentem Barackem Obamou. Policie hlídala i desítky disidentů, kteří se chtěli schůzky také zúčastnit. Prezident USA nakonec nikoho ze zástupců čínské opozice nepřijal a vysloužil si za to i kritiku některých amerických médií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama u Velké čínské zdi | Zdroj: ČTK

Ťiang Tchien-jung, který zastupoval například tibetské mnichy nebo rodiče dětí, které zahynuly v troskách domů zřícených po loňském zemětřesení v S´-čuanu, byl spolu s ústavním expertem a členem podzemní církve Fan Ja-fengem zadržen ve středu v hotelu v blízkosti americké ambasády.

Policisté je odvedli poté, co telefonicky kontaktovali velvyslanectví Spojených států v Pekingu. Měli se totiž sejít s prezidentem Barackem Obamou. Schůzky se měli zúčastnit ještě další tři právníci.

Americká strana jim ale nakonec oznámila, že k rozhovoru nedojde, a to kvůli bezpečnostním důvodům. Novináři v této souvislosti připomínají, že při návštěvě Ruska se Obama s členy opozice i s novináři setkal.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme