Chuck Norris porazil v souboji o bratislavský most Marii Terezii

Mezi Slovenskem a Rakouskem se klene nový cyklomost. Oficiálně ho sice otevřeli až dnes, už dávno ale vzbudil kvůli svému názvu mezinárodní pozornost. Podle veřejné ankety se měl totiž jmenovat Most Chucka Norrise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betonový povrch cyklostezky cyklisté většinou vítají | Foto: Michal Trnka

Most, který cyklistům umožňuje cestovat z pohraniční Devínské Nové Vsi do rakouské vsi Schlosshof na druhém břehu řeky Moravy, se nakonec jmenuje ‚Cyklomost svobody‘. Rozhodli o tom bratislavští komunální politici.

V internetové anketě, kde lidé o názvu mostu hlasovali, přitom suverénně vyhrál se 13 tisíci hlasy Chuck Norris. Představitel neohroženého hrdiny z amerických akčních filmů na hlavu porazil například Marii Terezii, která dostala jen tisícovku hlasů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na slavnostním pikniku u řeky Moravy byl i zpravodaj ČRo Vojtěch Berger

Mezi dalšími možnostmi byl například ‚Most železné opony‘ nebo recesistický název ‚Konečně most.‘ Politici ovšem rozhodli bez ohledu na výsledky hlasování.

Vybraný název prý naráží na to, že na místě v době komunismu vedla ostře střežená železná opona a zahynulo tam několik desítek lidí.

Fanouškům obdivované i vysmívané americké hvězdy vyšla vstříc alespoň internetová společnost Google. Název "Chuck Norris Bridge“ uvidí na mapách Googlu.

Bratislavanům nový most velmi zkrátí cesty do Rakouska. Zatímco dosud museli cyklisté absolvovat asi 40 kilometrovou zajížďku, teď to budou mít k sousedům jen asi 2 až 3 kilometry.

Igor Maňour, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme