CIA: Byl to Usáma bin Ládin

Je to Usáma bin Ládin, tvrdí analytici CIA po rozboru poslední nahrávky vyhrožující spojencům v Iráku. Podle mluvčího americké Ústřední zpravodajské služby byl záznam pořízen během posledního půl roku a odvolává se na konkrétní události. Hlas na zvukovém záznamu odvysílala o víkendu katarská televizní stanice Al- Džazíra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Podle Bílého domu je záznam připomínkou toho, že globální válka proti terorismu pokračuje a nepřítel nemá ohled na nevinné životy. Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost uvedlo, že vzkazy dokládají, že Spojené Státy zůstávají prvotním cílem Al Kaidy. Hlas vydávající se za vůdce teroristické sítě Al Kaida pohrozil útoky na Spojené státy a na všechny země, které jim pomáhají v Iráku. Část vzkazu je určena Iráčanům a arabským muslimům a část Američanům. Hlas mluví o sebevražedných útocích proti americkým jednotkám v Iráku a proti přechodné vládě. Mluvčí spojovaný s osobou Usámy bin Ládina zmiňuje také údaje o americké ekonomice včetně předpovídaného 450miliardového rozpočtového deficitu a slibuje boj proti Američanům do té doby dokud bude mít zbraň v rukách.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme