CIA má po světě tajná operační centra

Tajná operační centra provozuje americká Ústřední zpravodajská služba CIA ve více než dvaceti zemích světa. Tvrdí to dnešní vydání deníku Washington Post a dodává, že tato operační centra spolupracují s tajnými službami hostitelských zemí při zatýkání teroristů a pokoušejí se ničit teroristické cíle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

znak CIA

CIA zřídila společná zpravodajská protiteroristická centra ve více než deseti zemích. Působí v zemích Asie, na Blízkém východě, ale také v Evropě. Jejich cílem je proniknout do teroristických sítí a zadržet jejich členy. Špičkově vybavená střediska financuje CIA a sbíhají se tam tipy z centrály ve Spojených státech. Střediska ale řídí konkrétní operace na místě.

Tato strategie, vytvořená bývalým šéfem CIA Gerogem Tennetem, je úspěšná. Částečně nahrazuje získávání špiónů v zahraničí těsnější spoluprací s hostitelskými zpravodajskými službami přímo v zahraničí. Tato centra pracují odděleně od tajných věznic, které jsou podle Washington Post na osmi místech světa včetně východní Evropy.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme