CIA má prý ve východní Evropě tajná vězení pro teroristy

Americká Ústřední zpravodajská služba má údajně ve východní Evropě vězení pro členy teroristické sítě Al-Káida. Napsal to deník Washington Post. Podle listu CIA zadržuje a vyslýchá nejdůležitější zajaté členy Al-Káidy v tajném objektu ze sovětské éry ve východní Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

znak CIA

Deník Washington Post napsal, že s odhalením přišel po dlouhém pátrání a že nejde o únik informací ze CIA. S ohledem na národní bezpečnost Spojených států se ale Washington Post rozhodl nezveřejnit země východní Evropy, které na svém území tajná vězení pro výslechy a zadržování členů Al-Káidy mají.

Vězení v cizině vznikla v době, kdy Američané nechtěli poskytnout lidem podezřelým z terorismu ochranu amerického právního systému, ani je nechtěli umístit na své základně Guantánamo na Kubě.

Původně přechodná místa zadržení se stávají stálými, což vyvolává obavy, zda se je podaří utajit, a jakým způsobem se zachází s vězni v místech, kam nemůže žádný mezinárodní dozor.

Podle listu vědí o takových vězeních jen nejvyšší představitelé hostitelských zemí a šéfové jejich zpravodajských služeb.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme