CIA má prý ve východní Evropě tajná vězení pro teroristy

Americká Ústřední zpravodajská služba má údajně ve východní Evropě vězení pro členy teroristické sítě Al-Káida. Napsal to deník Washington Post. Podle listu CIA zadržuje a vyslýchá nejdůležitější zajaté členy Al-Káidy v tajném objektu ze sovětské éry ve východní Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

znak CIA

Deník Washington Post napsal, že s odhalením přišel po dlouhém pátrání a že nejde o únik informací ze CIA. S ohledem na národní bezpečnost Spojených států se ale Washington Post rozhodl nezveřejnit země východní Evropy, které na svém území tajná vězení pro výslechy a zadržování členů Al-Káidy mají.

Vězení v cizině vznikla v době, kdy Američané nechtěli poskytnout lidem podezřelým z terorismu ochranu amerického právního systému, ani je nechtěli umístit na své základně Guantánamo na Kubě.

Původně přechodná místa zadržení se stávají stálými, což vyvolává obavy, zda se je podaří utajit, a jakým způsobem se zachází s vězni v místech, kam nemůže žádný mezinárodní dozor.

Podle listu vědí o takových vězeních jen nejvyšší představitelé hostitelských zemí a šéfové jejich zpravodajských služeb.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme