CIA: Nemáme tak velké problémy

Americká média přinášejí další podrobnosti z více než 500stránkové zprávy senátního výboru pro zpravodajské služby, která konstatovala, že tajné služby přecenily nebezpečí režimu Saddáma Husajna a američtí politici pak s mylnými argumenty přesvědčili svět, že ho musí vést do války v Irákem. Zjištění jednoho z největších selhání zpravodajských služeb v americké historii může podle George Bushe zlepšit kvalitu informací do budoucna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CIA

Zpráva obvinila z mezinárodní blamáže tajné služby, především CIA a na základě politické dohody mezi Republikány a Demokraty se ale v předvolebním čase vyhnula odpovědi na otázku, co o kvalitě informací věděla vláda prezidenta Bushe a proč na jejich základě nabyla přesvědčení, že Irák vlastní chemické a biologické zbraně a je na cestě k získání zbraně jaderné. Selhání zpravodajských služeb označili senátoři za devastující. Druhý muž CIA John McLaughlin přiznal, že před válkou v Iráku udělaly tajné služby jisté chyby a snaží se je napravit. Podle vedení CIA nemá agentura takové problémy, jak zákonodárci tvrdí.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme