CIA podle médií měla v Polsku vězení pro teroristy

Americká CIA měla v Polsku věznice pro osoby podezřelé z terorismu. Podle polských médií to byli především příslušníci hnutí Taliban a Al-Káidy z Afghánistánu. Polští politici až dosud existenci vězení popírali, média ale mají k dispozici nové dokumenty, které dřívější podezření potvrzují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

znak CIA

List Rzeczpospolita a televize TVP Info zjistily, že v Polsku skutečně přistávala americká letadla Gulsfstream se zajatými teroristy na palubě.

Ty měla CIA zadržovat a vyslýchat v prostorách bývalého Centra pro výcvik rozvědčíků v obci Stare Kiejkuty na severovýchodě země. Nedaleko odtud se nachází nepoužívané vojenské letiště Szymany.

Média mají k dispozici falšované údaje o letech, kterými se vojenské tajné služby snažily zmást kontrolu letového provozu. Polská strana podle těchto informací dala CIA k dispozici až 20 důstojníků tajných služeb. Oficiální místa ani CIA tyto informace nekomentovaly.

Přečtěte si také:
Poláci volají po potrestání politiků, kteří povolili údajné věznice CIA
Prokuratura v Polsku začala prošetřovat tajné věznice CIA na polském území
Americký internet oživil diskusi o tajných vězeních CIA v Polsku

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme