CIA popírá kontakty s Al Káidou

Americká CIA popírá tvrzení, že se před teroristickými útoky z 11. září 2001 snažila s vůdcem Al Káidy podepsat pakt o neútočení. Tato informace se objevila v nejnovější knize Richarda Labevierea nazvané Koridory terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

okolí WTC | Foto: Milan Kopp

Švýcarský novinář Richard Labeviere ve své knize, která vyšla ve Spojených státech včera, tvrdí, že šéf pobočky CIA v Dubaji Larry Mitchell navázal kontakt s Usámou bin Ládinem v době, kdy se vůdce Al Káidy léčil v místní nemocnici z vážného onemocnění ledvin.

Setkání se mělo uskutečnit 12. července 2001, tedy necelých osm týdnů před útoky na Spojené státy. Mluvčí CIA Mark Mansfield označil tato tvrzení za čirý nesmysl.

Labeviere uvádí, že se o schůzce dozvěděl od zdroje z dubajské nemocnice. Informace mu později potvrdil nejmenovaný princ z Perského zálivu, který se představil jako poradce emíra státu Bahrajn.

Tento kontakt mu dále prozradil, že setkání mezi bin Ládinem a CIA zprostředkoval údajně princ Turki al Faisal, bývalý šéf saudskoarabské tajné policie.

Milan Kopp, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme