CIA přijme mnoho nových agentů

Prezident George Bush nařídil nábor nových agentů zpravodajských služeb. Generální ředitel CIA Porter Goss má za úkol zvýšit o polovinu počty zpravodajských analytiků a tajných agentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CIA

Podle deníku Washington Post to bude znamenat v následujících letech výcvik několika tisíc nových pracovníků. Další plány na expanzi CIA sleduje ve Washingtonu zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Už dnes tvoří 40 procent pracovníků zpravodajských agentur noví lidé, najatí v posledních letech. Nováčků má přibývat i nadále velmi rychle. Kromě výcviku agentů a analytiků hledá Ústřední zpravodajská služba USA specialisty schopné uplatnit nejnovější poznatky vědy a techniky ve výzvědné práci v boji proti terorismu.

Spojené státy potřebují více lidí schopných hledat ve světě zbraně hromadného ničení a čelit novým hrozbám. CIA také nutně potřebuje dramaticky zvýšit počet lidí mluvících arabsky a dalšími orientálními jazyky. Washington Post uvádí, že budou potřeba agresivnější metody náborů agentů CIA.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme