CIA má expertku na prevenci sexuálního obtěžování. Zaměstnankyně upozorňují na problémy tajné služby

Ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns jmenoval exšéfku programu prevence sexuálního násilí v americkém vojenském námořnictvu do čela obdobného projektu. Chce tím zlepšit způsoby, jakým se výzvědná agentura vypořádává s nevhodným chováním, sexuálními útoky a obtěžováním ve vlastních řadách.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sexuální obtěžování (ilustrační foto)

CIA si najala expertku na prevenci sexuálního obtěžování (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Burns podle amerických médií reagoval na kritiku z Kongresu USA, kde se zákonodárci ze sněmovního a senátního výboru pro zpravodajské služby domáhají prošetření stížností několika zaměstnankyň CIA, že agentura špatně řešila případy obvinění ze sexuálního napadení a obtěžování.

CIA podle nich odrazuje ženy od podávání stížností na nevhodné chování a ztěžuje obětem podat trestní oznámení.

Biden měsíc před válkou nařídil, aby CIA varovala Zelenského. Ukázali mu i plány na jeho zavraždění

Číst článek

„Nemáme vyšší prioritu, než postarat se o naše lidi,“ uvedl Burns v prohlášení slibujícím rychle a systematicky reagovat na všechny obavy a zlepšit přístup k problému. Přislíbil, že další změny budou následovat.

Burns oznámil, že jmenoval psycholožku Taleetu Jacksonovou, která má 18 let zkušeností s obhajobou obětí a s prevencí sexuálního násilí, do čela úřadu, který má na starosti problémy sexuálního obtěžování.

Jacksonová naposledy dohlížela na program prevence sexuálního násilí na 70 základnách US Navy.

„Jsem potěšen, že se doktorka Jacksonová připojila k našemu týmu a přinese své rozsáhlé zkušenosti do této nové klíčové role,“ uvedl Burns.

Choval se nevhodně, na liberecké univerzitě končí, po měsíci mlčení pedagog zpochybnil verzi studentů

Číst článek

Dodal, že se osobně setkal s několika dotčenými zaměstnankyněmi CIA, aby vyslechl jejich obavy a požádal je o zpětnou vazbu, jak agentura může zlepšit svou reakci. „Tyto obavy zazněly nahlas a slyšel jsem je jasně. Jmenování doktorky Jacksonové je jedním z kroků, jak situaci zlepšit,“ uvedl ředitel.

V prohlášení také stojí, že CIA pracuje na zlepšení postupů při řešení případů sexuálního napadení a obtěžování na pracovišti, včetně zřízení interní pracovní skupiny, které budou radit odborníci z vnějšku. Do konce měsíce agentura vydá „nové, jasné pokyny“ o tom, jak mají zaměstnanci hlásit případy sexuálního napadení a obtěžování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme