CIA upozorňuje na důsledky útoku na Irák

Americká administrativa trvá na tom, že irácké zbraně hromadného ničení ohrožují Spojené Státy. Ujištění přišlo z Bílého domu i přesto, že podle CIA je pravděpodobnost nevyprovokovaného iráckého útoku na Ameriku velmi nízká. Ústřední zpravodajská služba upozornila na důsledky, když Američané zaútočí jako první.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Iráku

CIA považuje za velmi pravděpodobné, že Bagdád použije chemické nebo biologické zbraně, když Spojené Státy zaútočí jako první. Podle amerického prezidenta jsou jeho spoluobčané v Americe ohroženi. Demokraté v senátu usilují o širší debatu o tom, zda mají Američané vést napadení Iráku. V Kongresu se přesto očekává velká podpora rezoluci, která by měla dovolit prezidentu Bushovi použít vojenskou sílu proti Saddámu Husajnovi. Sněmovna reprezentantů a možná i Senát by mohli hlasovat o rezoluci už dnes. Daleko nejistější zůstává osud Američany prosazované protiirácké rezoluce v OSN.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme