CIA vyloučila z výcviku psí agentku. Místo výbušnin našla tisíce fanoušků na sítích

Lulu měla před sebou slibnou kariéru. Výcvik u CIA, a pak práci pro policii a tajné služby. Měla hledat bomby a zachraňovat lidi. Jenže černé fence labradora to moc nešlo, a tak ji z výcviku CIA pro štěňata vyloučili. Příběh psa, který tajná služba sdílela na sociálních sítích, zaujal tisíce lidí.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fenka Lulu, kterou CIA vyloučila ze svého tréninku | Foto: AFP PHOTO / CENTRAL INTELLIGENCE AGENCY | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Někdy se štěně nudí a potřebuje více času na hraní, někdy potřebují malou přestávku nebo je za tím zdravotní problém jako alergie na jídlo. Pro některé psy je po týdnech práce zjevné, že nejde jen o dočasný problém a toto prostě není práce pro ně,“ uvedla agentura na sociálních sítích.

Podle CIA se musí psi v intenzivním desetitýdenním tréninku naučit vyčenichat na devatenáct tisíc druhů výbušnin. Tajná služba je pak využívá k hledání bomb například v budovách nebo autech. Pes, kterého by práce jako v případě Lulu nebavila, by se trápil. Zvířata totiž musí pracovat kolem 60 hodin týdně a být neustále v pohotovosti.

Příběh Lulu získal na sociálních sítích velkou odezvu. Některým lidem bylo mladé fenky líto, jiné to pobavilo. Jedna uživatelka agenty napomenula, že fenka nejspíš jen potřebuje přestávku, a navrhla, ať ji nechají chvíli hrát s míčem. Jiný příspěvek ale spekuloval o spiknutí a vtipkoval o tom, že je Lulu možná dvojitá agentka.

Příběh má ovšem šťastný konec - Lulu si adoptoval její trenér. Podle tajné služby nyní fenka místo bomb hledá veverky a zajíce na zahradě.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme