CIA vyloučila z výcviku psí agentku. Místo výbušnin našla tisíce fanoušků na sítích

Lulu měla před sebou slibnou kariéru. Výcvik u CIA, a pak práci pro policii a tajné služby. Měla hledat bomby a zachraňovat lidi. Jenže černé fence labradora to moc nešlo, a tak ji z výcviku CIA pro štěňata vyloučili. Příběh psa, který tajná služba sdílela na sociálních sítích, zaujal tisíce lidí.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fenka Lulu, kterou CIA vyloučila ze svého tréninku | Foto: AFP PHOTO / CENTRAL INTELLIGENCE AGENCY | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Někdy se štěně nudí a potřebuje více času na hraní, někdy potřebují malou přestávku nebo je za tím zdravotní problém jako alergie na jídlo. Pro některé psy je po týdnech práce zjevné, že nejde jen o dočasný problém a toto prostě není práce pro ně,“ uvedla agentura na sociálních sítích.

Podle CIA se musí psi v intenzivním desetitýdenním tréninku naučit vyčenichat na devatenáct tisíc druhů výbušnin. Tajná služba je pak využívá k hledání bomb například v budovách nebo autech. Pes, kterého by práce jako v případě Lulu nebavila, by se trápil. Zvířata totiž musí pracovat kolem 60 hodin týdně a být neustále v pohotovosti.

Příběh Lulu získal na sociálních sítích velkou odezvu. Některým lidem bylo mladé fenky líto, jiné to pobavilo. Jedna uživatelka agenty napomenula, že fenka nejspíš jen potřebuje přestávku, a navrhla, ať ji nechají chvíli hrát s míčem. Jiný příspěvek ale spekuloval o spiknutí a vtipkoval o tom, že je Lulu možná dvojitá agentka.

Příběh má ovšem šťastný konec - Lulu si adoptoval její trenér. Podle tajné služby nyní fenka místo bomb hledá veverky a zajíce na zahradě.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme