Cimoszewicz má být novým předsedou polského Sejmu

Novým předsedou polského parlamentu by se měl stát současný ministr zahraničí Wlodzimierz Cimoszewicz. Nahradí tak Józefa Oleksyho, který ve středu oznámil, že místo maršálka polského Sejmu opustí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

komplex polského parlamentu

komplex polského parlamentu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Na osobě Wlodzimirze Cimoszewicze se shodli účastníci dnešního jednání u polského prezidenta. Sám Cimoszewicz se k tomu ale zatím nevyjádřil. Dříve už několikrát oznámil, že hodlá opustit jak řady polské levice, tak politický život.

Prezident Kwaśniewski ale doufá, že šéf polské diplomacie nabídku přijme. Ve večerním exkluzivním rozhovoru pro televizi TVN uvedl, že parlament potřebuje osobu, která není angažovaná v politickém boji, a to zvláště v období před volbami, které se mají konat už za několik měsíců.

Dosavadní maršálek Sejmu Józef Oleksy oznámil svůj odchod poté, co lustrační soud před Vánocemi rozhodl, že Oleksy lhal o své spolupráci s komunistickými tajnými službami.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme