Čína bojuje proti alkoholu za volantem. Za smrtelnou nehodu hrozí opilým řidičům i trest smrti

Čína během prvního týdne celostátní akce zadržela 15 tisíc řidičů s alkoholem v krvi. Peking chce výrazně snížit počet dopravních nehod způsobených opilými řidiči. Jednoho z nich také čínský soud minulý měsíc poprvé v historii země poslal za zavinění nehody, při níž zemřeli 4 lidé, na popraviště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz před pekingským nádražím | Foto: Robert Mikoláš

Čína, která se dlouhodobě potýká s největším počtem dopravních nehod na světě, spustila mimořádnou dvouměsíční bezpečnostní kampaň v souvislosti s oslavami 60.výročí založení Čínské lidové republiky.

Úřady přimělo k zásahu proti opilcům za volantem i vzrůstající rozhořčení veřejnosti následkem prudkého nárůstu počtu obětí nehod, při nichž hrál hlavní roli alkohol.

Jen v loňském roce se totiž stalo více než 265 tisíc dopravních nehod, při kterých zemřelo na 73 tisíc lidí. Jde sice o desetiprocentní pokles oproti roku předchozímu, přesto veřejnost pobouřila řada fatálních havárií způsobených opilými řidiči, a proto žádá přísnější tresty za řízení s alkoholem v krvi.

Nejvíce řidičů, kteří usednou za volant po požití alkoholu, bylo uplynulý týden zadrženo v nejrozvinutějších a nejbohatších oblastech Číny včetně Šanghaje.

Přečtěte si také:

Čína popravila přes 20 lidí zapletených do obchodu z drogami
Za braní úplatků byl v Číně popraven ředitel státních letišť

Robert Mikoláš, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme