Čína bojuje s nejhorší sněhovou kalamitou za posledních 50 let

Do boje se sněhovou pohromou byla v Číně nasazena i armáda. Nejhůře postižená místa včetně města Kuang-džou, metropole jižní provincie Kuang-tung, navštívil premiér Wen Ťia-pao, který osobně dodává statisícům lidí čekajícím na vlak odvahu. Dnes bylo po několika dnech také znovu zprovozněno více než deset letišť a nepřetržitě se pracuje na vyčištění hlavní dálnice spojující Peking s jižní Čínou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalmita zcela ochromila dopravu v Číně | Zdroj: ČTK

Vlaky už brzy opět pojedou a zajištěny by měly být i dodávky elektřiny, slíbil asi 400 tisícům lidí na nádraží v Kuang-džou čínský premiér Wen Ťia-pao. Právě v metropoli provincie Kuang-tung nyní na letišti a vlakových i autobusových nádražích čeká nejvíce osob - asi 800 tisíc - úřady jim proto nabídly dočasné přístřeší ve výstavních halách.

Prezident Chu Ťin-tao pak vyzval k národní jednotě v boji proti rozmarům počasí a do nejhůře postižených míst vyslal na 500 tisíc vojáků. Armáda poskytla i vrtulníky, které dopravují hlavně pitnou vodu a léky.

Robert Mikoláš, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme