Čína hlásí nejvíce nakažených koronavirem za dva měsíce. V Brazílii přibylo bezmála 900 mrtvých

Brazílie v sobotu evidovala 892 mrtvých s nemocí covid-19 a nákaza koronavirem se potvrdila u dalších 21 704 lidí. S odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví to napsala agentura Reuters. Starosta Sao Paula Bruno Covas v sobotu podle agentury AFP oznámil, že se u něj potvrdila infekce koronavirem. Nárůst infikovaných hlásí i pevninská Čína, a to nejvíce za poslední dva měsíce - 36 z 57 nových případů pak eviduje metropole Peking.

Tento článek je více než rok starý.

Brasília/Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli šíření nákazy na pekingských tržištích uzavřelo město 11 čtvrtí

Kvůli šíření nákazy na pekingských tržištích uzavřelo město 11 čtvrtí | Zdroj: Reuters

V pátek Brazílie co do počtu úmrtí s koronavirem předstihla Velkou Británii a stala se po Spojených státech v tomto ohledu druhou nejvíce zasaženou zemí světa. Celkový počet zemřelých s koronavirem v této latinskoamerické zemi s posledními čísly vystoupil na 42 720, zatímco nákaza se tam potvrdila už u 850 514 lidí.

Starosta Sao Paula Bruno Covas, který od loňského roku bojuje s rakovinou, v sobotu na instagramu oznámil, že se u něj potvrdila nákaza koronavirem. „Byl jsem pozitivně testován na koronavirus. Jsem v pořádku. Bez příznaků,“ napsal.

Starosta ve videu sdíleném na stejné sociální síti uvedl, že se u něj nákaza potvrdila při běžné prohlídce, v minulosti mu prý test vyšel čtyřikrát negativně.

„Vzhledem k tomu, že nemám symptomy, mi lékař doporučil, abych zůstal doma. Není důvod, abych složil funkci, budu schopen nadále vést jednání online,“ uvedl čtyřicetiletý starosta s tím, že doma bude deset dní.

Text pokračuje pod online článkem.

Na začátku pandemie si Covas nechal podle AFP do kanceláře dovézt postel, aby byl v koronavirové krizi k dispozici 24 hodin denně. Loni v říjnu se u starosty potvrdila vážná rakovina trávícího traktu. Po několika cyklech chemoterapie zahájil 26. února imunoterapii, ve stejný den, kdy se ve dvanáctimilionovém Sao Paulu potvrdil první případ nákazy koronavirem v Brazílii. „Nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych svůj post opustil, protože to lékaři nikdy nepovažovali za nutné,“ uvedl v rozhovoru s AFP před třemi týdny.

Stát Sao Paulo, jehož stejnojmenné hlavní město je nejlidnatějším a nejbohatším městem v Brazílii, je nejvíce zasažený pandemii. Nákaza koronavirem se tam dosud podle nejnovějších čísel potvrdila u 172.875 lidí a 10.581 zemřelo.

Polsko se otevírá, ale při cestě ze Slezska budou nutné testy. ‚Překvapilo nás to,‘ říká starostka z Těšína

Číst článek

Vzhledem k stoupajícímu počtu úmrtí se se chystá město Sao Paulo vyzdvihnout ostatky ze starších hrobů, a uvolnit tak místo na hřbitovech O plánu podle listu The Washington Post informovaly pohřební služby města. Exhumace se má týkat jen hrobů, které jsou staré alespoň tři roky. Ostatky zemřelých mají být zabaleny, označeny a dočasně přesunuty do dvanácti zásobníků, které hřbitovy dostanou k dispozici v příštích dnech.

Pevninská Čína

Během soboty zaznamenala pevninská Čína 57 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od 13. dubna. Šestatřicet nových případů eviduje Peking, což je největší denní nárůst v hlavním městě od začátku zveřejňování dat. S odvoláním na nedělní oznámení čínské zdravotnické komise to napsala agentura Reuters.

V 38 případech šlo podle úřadů o lokální přenos infekce. Devatenáct nově nakažených onemocnělo v cizině, z toho 17 infikovaných cestovatelů hlásí provincie Kuang-tung.

Peking zaznamenal velký nárůst poté, co zahájil hromadné testování na tržišti Sin-fa-ti v jihozápadní oblasti Feng-tchai. Nyní hlavní město eviduje 36 nových případů covidu-19, zatímco o den dříve hlásilo šest nově nemocných. Feng-tchai kvůli nárůstu případů v sobotu zakázal turismus a sportovní akce, což vyvolalo obavy z druhé vlny covidu-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme