Čína chce kvůli olympiádě pročistit ovzduší

Čína chce kvůli olympiádě radikálně snížit emise z výfukových plynů, ze silnic zmizí milióny aut. První zkušební akce tohoto druhu začne už příští měsíc. Peking má také v plánu do konce roku vyměnit staré taxíky i autobusy. Čína patří k největším znečišťovatelům na světě a právě špatné ovzduší vyvolává obavy ohledně zdraví sportovců. Peking je ochoten pro zlepšení tohoto stavu zavřít i tisíce továren.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking - Zakázané město | Foto: de.wikipedia.org

Mezi 7. a 20. srpnem do ulic nevyjede na milión automobilů patřících jednotlivým úřadům v zemi. Zkušební akce má ukázat, jak lze při radikálním omezení silničního provozu snížit vypouštěné zplodiny. Další plán spočívá ve výměně 50 tisíc starých vozů taxi služby a deseti tisíc autobusů nesplňujících moderní normy, to vše ještě do konce letošního roku.

Vláda se ale zaměřuje i na nejškodlivější továrny, podle expertů už totiž Čína předstihla Spojené státy v množství vypouštění skleníkových plynů, hlavně oxidu uhličitého, i proto bude také uzavřeno na 16 tisíc podniků spalujících uhlí.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme