Čína dál omezuje před olympiádou vydávání víz cizincům

Čína dále omezuje vydávání víz, tentokrát obchodníkům. Z šesti olympijských měst jich pět včetně metropole Pekingu i Šanghaje zastavilo poskytování takzvaných zvacích dopisů, které jsou nutné pro vydání víz podnikatelům. Opatření bude platit až do 20. září, tedy až do skončení paralympiády. Čína rozhodnutí zdůvodňuje zajištěním bezproblémového průběhu her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čínští policisté | Zdroj: ČTK

Zahraniční podnikatelé se v následujících dvou měsících nedostanou do Pekingu, Šen-jangu, Šanghaje, Čchin-chuang-taa a Čching-taa. Jediné olympijské město, Tchien-ťin, toto omezení nezavedlo.

Konkrétní dopad už pocítily stovky obchodníků, kteří se měli začátkem září v Šanghaji zúčastnit textilního veletrhu. Podobná restrikční opatření už Čína přijala v březnu v Hongkongu, kde také kvůli olympiádě zrušila vydávání více vstupních víz.

Problémy mají i turisté, kteří musí nejprve předložit letenku a potvrzení o ubytování, získání povolení ke vstupu jim nezajišťuje ani zakoupená vstupenka na některou z olympijských soutěží.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme