Čína drží světový rekord v počtu potratů, na vině je nedostatečná osvěta

V Číně je každoročně provedeno na 13 milionů potratů. Experti tvrdí, že za tak vysoké číslo může špatná informovanost mladých párů o antikoncepci. Odborníci ale varují, že skutečný počet umělých přerušení těhotenství může být mnohem vyšší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

Potrat v Číně podstupují hlavně svobodné ženy, citují lékařskou zprávu čínská média. Podle statistiky jsou dvě třetiny z nich mladší 29 let a celá polovina nepoužívá žádnou antikoncepci.

Experti v této souvislosti upozorňují na špatnou, respektive žádnou sexuální výchovu na středních a vysokých školách. Pokud tedy má dojít k výraznému snížení počtu umělých přerušení těhotenství, je nutné tento stav změnit. Stejně tak by podle nich měli děti na sexuální život připravovat i jejich rodiče.

List China Daily navíc upozorňuje, že celkový počet potratů může být mnohem vyšší. Zejména v chudých venkovských oblastech jsou totiž potraty často prováděny na ilegálních a neregistrovaných klinikách.

Robert Mikoláš, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme