Zasáhla nás masivní zemětřesení, informovala Čína. Šlo jen o chybu při cvičení

Čínský seizmologický úřad omylem informoval o dvou velkých zemětřeseních, ke kterým podle něj mělo dojít na západě a jihu země. Ve skutečnosti ale žádné podobné katastrofy ve čtvrtek asijskou zemi nepostihly. Úřad varování před otřesy zveřejnil nedopatřením v době, kdy probíhalo cvičení, informovala v pátek agentura Reuters.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Čínský seizmologický úřad ve čtvrtek večer na svých internetových stránkách uvedl, že v rozmezí deseti vteřin otřesy o síle 6,5 stupně zasáhly provincie Sin-ťiang na západě země a Jün-nan na jihu.

Informace na webu byla nejméně hodinu, neobjevila se nicméně na mikroblogu seizmologického úřadu, ze kterého se podle agentury Reuters řada obyvatel Číny o zemětřeseních většinou dozvídá.

Úřad nedopatřením zveřejněnou informace z webu asi po hodině smazal a v následně zveřejněném prohlášení uvedl, že právě probíhalo cvičení. Oznámení o dvou velkých zemětřeseních podle něj „způsobilo nedorozumění“.

Řada oblastí Číny je seizmicky aktivní a ničivá zemětřesení jsou poměrně častá. Například před deseti lety zabilo zemětřesení v provincii S'-čchuan téměř 70 000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme