V Číně našli druhou černou skříňku zříceného letadla China Eastern Airlines

Šest dní po havárii letadla China Eastern Airlines, které mělo na palubě 132 lidí, se našla druhá černá skříňka. Nalezené zařízení by mělo pravděpodobně obsahovat záznamy letových údajů; našlo se metr a půl pod zemí. S odkazem na agenturu Nová Čína o tom informují zahraniční agentury. Informace o nálezu druhé skřínky se již objevila v sobotu brzy ráno SEČ, později se však ukázala jako mylná.

Wu-čou (Čína) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři na místě havárie letadla China Eastern Airlines v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si

Záchranáři na místě havárie letadla China Eastern Airlines v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si | Foto: Carlos Garcia Rawlins | Zdroj: Reuters

První zařízení, které nalezli záchranáři ve středu, pravděpodobně obsahovalo nahrávku zvuků z pilotní kabiny. Najít a zajistit obsah černých skřínek je klíčové pro zjištění příčiny neštěstí. Ta je zatím neznámá. 

Čínské úřady potvrdily, že všech 123 cestujících a devět členů posádky zemřelo, uvedla DPA. Záchranáři místo nehody prohledávají, dosud se jim podařilo identifikovat 120 mrtvých, z čehož je 114 cestujících a šest členů posádky.

Šest let starý Boeing 737-800 havaroval v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si v pondělí. Stroj letěl 8800 metrů nad mořem, poté začal střemhlav mířit k zemi. Nehoda způsobila na horském svahu velký požár. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme