Čína hlásí další dvě úmrtí na ptačí chřipku

V Číně byly potvrzeny dva další případy úmrtí lidí na ptačí chřipku. Oznámila to Světová zdravotnická organizace. Desetiletá dívka z jihočínské provincie Kan-su a pětatřicetiletý muž z východočínské provincie Ťiang-si zemřeli minulý měsíc. V nejlidnatější zemi světa tak už zákeřnému viru podlehlo pět lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

veterinář dezinfikuje kola | Zdroj: ČTK

Včera také tamní úřady oznámily, že je v kritickém stavu šestiletý chlapec z provincie Chu- nan. Ten se zákeřnou nemocí nakazil koncem minulého měsíce.

V jihočínské provincii Kuej-čou zabila tento měsíc ptačí chřipka 16.000 křepelek a úřady vybily dalších 42.000 kusů. Laboratorní testy podle ministerstva zemědělství potvrdily, že ptáci byli nakaženi smrtícím virem H5N1. Čína dosud hlásila téměř 30 ohnisek ptačí chřipky mezi drůbeží a vybila miliony ptáků.

Virus ptačí chřipky zdecimoval v Asii od roku 2003 již miliony kusů drůbeže a za oběť mu padlo také 74 lidí. Virus se rozšířil už i do Evropy. V Turecku zabil tři děti a u patnácti lidí byla prokázána nákaza. Většinou se lidé nakazili přímým kontaktem s nemocnými ptáky. Experti ale varují, že virus může zmutovat do formy přenosné mezi lidmi. Potom by hrozila světová pandemie s miliony obětí.

Milan Kopp, Zuzana Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme