Čína hlásí novou ekologickou havárii, na vině jsou povodně

Čínu stále sužují povodně a na mnoha místech země vládne chaos. Nejhorší záplavy za posledních více než deset let způsobily únik tisíců barelů chemikálií, které vytekly do řeky Sung-chua. Velká voda letos v Číně zabila už přes tisíc lidí, další stovky se pohřešují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy v Číně | Zdroj: ČTK

Dělníci i vojáci v severovýchodní provincii Ťi-lin se snaží z řeky, která je hlavním přítokem Amuru, vylovit na tři tisíce barelů s výbušnou chemikálií.

Zatím se jim podařilo zajistit jen 400 z nich. Každý přitom obsahuje 170 kilogramů nebezpečné látky. Inspektoři také kontrolují kvalitu vody, zda nedošlo k její kontaminaci.

Před pěti lety přitom právě do řeky Sung-chua uniklo značné množství karcinogenních chemikálií a Číně hrozila i žaloba ze strany Ruska.

S povodněmi ale nyní bojují lidé v mnoha provinciích, evakuováno už muselo být na deset milionů lidí. Novým testem prochází i největší přehrada světa, Tři soutěsky, kde vodní hladina dosahuje výšky už téměř 160 metrů.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme