Čtyři nakažení a pozastavení výroby. Města v čínském pohraničí zpřísňují restrikce kvůli covidu

Velká města na severovýchodě Číny podstatně zpřísnila protiepidemická opatření kvůli jednotkám nových případů nákazy koronavirem. Například město Chej-che, které je s 1,3 miliony obyvatel stejně lidnaté jako Praha, zaznamenalo za poslední den čtyři nakažené, z toho tři bez příznaků onemocnění covid-19. Nařídilo ale kvůli tomu pozastavení průmyslové výroby, zastavilo veřejnou a leteckou dopravu a omezilo volný pohyb. Informovala agentura Reuters.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V celé Číně za poslední den přibylo 23 případů komunitního přenosu viru SARS-CoV-2, celkem je nakažených od půlky října na 270- (ilustrační foto) | Foto: Thomas Peter | Zdroj: Reuters

Úřady v regionu u hranic s Ruskem jednají v souladu s protiepidemickou politikou, která v Číně nařizuje ‚nulovou toleranci‘ vůči šíření viru SARS-CoV-2. Země nyní postupuje ještě přísněji s ohledem na blížící se zimní olympiádu, která v Pekingu začne za tři měsíce.

Provincie Chej-lung-ťiang, kde leží i město Chej-che, tak na některých místech nařídila nová opatření, i když tam zatím laboratoře žádné nakažené neobjevily. Například město Ťia-mu-s', které má 2,3 milionu obyvatel, už vyhlásilo stav pohotovosti a zakázalo příjezd přespolních turistů, omezilo počet účastníků na veřejných akcích a zakázalo návštěvy v domovech pro seniory, ačkoli zatím žádné nové případy infekce nehlásí.

V celé Číně za poslední den přibylo 23 případů komunitního přenosu viru SARS-CoV-2, celkem je nakažených od půlky října na 270, což už země považuje za problém.

Čína, která má 1,4 miliardy obyvatel, zaznamenala podle oficiálních údajů od začátku pandemie na 97 000 nakažených a 4636 úmrtí. Plně očkováno je podle agentury Reuters 76 procent obyvatel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme