Koronaviru padl za obět další lékař. Ředitel wuchanské nemocnice patřil mezi hlavní výzkumníky

Obětí nemoci Covid-19, způsobované koronavirem se stal i jeden z předních lékařů v čínském Wu-chanu. Jednapadesátiletý Liou Č'-ming se podle britského deníku The Guardian významně podílel na výzkumu a boji proti nové nákaze, sám ji však nakonec podlehl.

Wu-chan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysílení čínských lékařů je natolik vážné, že se u mnohých objevují psychické problémy. | Zdroj: Profimedia

Liou Č'-ming přispěl důležitými výzkumnými poznatky v boji proti nové nákaze, která už zabila přes 1800 lidí zejména v Číně, napsal The Guardian.

Koronavirus si v pevninské Číně vyžádal už 1868 životů. Počet nakažených přesáhl 72 tisíc

Číst článek

Wuchanská zdravotní komise informovala, že zkušený lékař a ředitel tamní hlavní nemocnice zemřel v úterý dopoledne poté, co se koronavirem nakazil.

Liou Č'-ming není prvním lékařem, který při snaze zastavit šíření epidemie položil život. Minulý čtvrtek zemřel Sü Te-pchua, ředitel nemocnice ve městě E-čou.

Co bude dál?

Známý je také příběh doktora Li Wen-lianga. Ten se jako jeden z prvních snažil upozornit na šíření nového typu koronaviru. Oční lékař si nákazy všiml už v prosinci a jeho upozornění se začalo šířit po sociálních sítích. Čínské úřady se poté Wen-lianga snažily umlčet a obvinily ho z šíření lživých informací. Doktor nakonec nákaze podlehl.

Světová zdravotnická organizace (WHO) zatím nedokáže odhadnout, jak se bude epidemie koronaviru dál vyvíjet. Největším rizikem je v současnosti její rozšíření do zemí se zaostalým zdravotnickým systémem.

V Číně se podařilo zatím z více než 70 tisíc nakažených uzdravit necelých 11 tisíc pacientů. Noví nakažení a mrtví však stále přibývají. Podle WHO zatím neexistuje specifický lék, který by se mohl k prevenci a léčbě nového typu koronaviru použít.

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme