Do školy se na podzim budou moct vrátit jen děti z naočkovaných rodin, vzkazují lidem čínské úřady

Čínští školáci se budou moct vrátit na podzim do lavic pouze v případě, že bude celá jejich rodina naočkována. Oznámilo to několik místních samospráv. Vedení některých čínských měst také uvedla, že lidé budou muset být naočkování pro vstup na veřejná místa jako jsou obchody, ale i nemocnice.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čína si stanovila za národní cíl naočkovat 64 % své populace do konce roku. Ilustrační foto | Foto: Thomas Peter | Zdroj: Reuters

„Ti, kteří ještě nejsou naočkovaní by si měli pospíšit, pokud nechtějí ovlivnit návrat svých dětí do škol,“ stojí v prohlášení provincie Kuang-si.

Podobné vzkazy, které avizují možný návrat do škol jenom žákům z naočkovaných rodin, zveřejnily podle BBC místní samosprávy i v jiných provinciích.

Šéf světové zdravotnické organizace: Vyloučit spojitost koronaviru s únikem z laboratoře bylo předčasné

Číst článek

Vedení města Chan-čcheng v provincii Šen-si zase oznámilo, že nenaočkovaní lidé nebudou moct navštívit například hotely nebo restaurace.

Většina měst dala svým obyvatelům čas se naočkovat do konce července předtím, než se opatření zpřísní.

Oznámení o pravidlech se setkala s vlnou kritiky na internetu. Podle části občanů jsou nefér. „První říkali, že je očkování dobrovolné. Nakonec se ukázalo, že je přece jen povinné,“ cituje BBC jednoho z uživatelů online platformy Weibo.

Čína si stanovila za národní cíl naočkovat 64 % své populace do konce roku. Nejvyšší vedení čínského zdravotnictví sice v minulosti lidem očkování doporučilo, dodalo ale také, že konečné rozhodnutí bude ponecháno na nich. Zároveň ovšem vzkázalo tamním samosprávám, aby se pokusily naočkovat co největší množství svých obyvatel.

piv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme