Čína kvůli havárii ve Fukušimě zkontrolovala armádní jaderná zařízení

Jaderná zařízení Čínské lidové armády jsou v pořádku. Peking je nechal prověřit po jaderné havárii v japonské Fukušimě, kde se ani tři týdny po přírodní katastrofě nedaří stabilizovat poškozené reaktory. Čína je jednou z devíti světových jaderných velmocí, podle odhadů může mít ve své výzbroji 200 až 400 nukleárních hlavic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínská armáda | Zdroj: Reuters

„Naše nukleární zařízení jsme důkladně zkontrolovali krátce po havárii ve Fukušimě a všechna jsou v pořádku,“ uvedl jeden z představitelů generálního štábu ČLA.

Ministerstvo obrany pak v této souvislosti uvedlo, že nově vytvořená speciální jednotka určená k řešení jaderných krizí je připravena čelit jakýmkoli problémům.

Čínská armáda má celkem osm speciálních složek ozbrojených sil, které mají být nasazovány při mimořádných situacích včetně zemětřesení či povodní a celkem v nich slouží na 50 tisíc vojáků.

V souvislosti s odstraňováním následků havárie v japonské elektrárně Fukušima I. pak čínští experti tvrdí, že jejich armáda by se s tím vypořádala lépe než japonská.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme