Čína kvůli šíření SARS zrušila prvomájové oslavy

Prvomájové oslavy se letos poprvé vůbec nekonaly v Číně - kvůli nemoci SARS zůstaly miliony lidí doma. Úřady mezitím pokračují ve výstavbě dalších nemocničních zařízení pro pacienty. Dosud se v Číně nakazilo více než 3600 osob, 170 už jich nemoci podlehlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v karanténě kvůli SARS | Zdroj: ČTK

V loňském roce využilo prázdnin spojených s oslavami 1. máje téměř 90 miliónů Číňanů, kteří utratili 4 miliardy dolarů. Letos zůstali doma a prázdné bylo i hlavní pekingské náměstí Ťien an-men. Úřady, které v čínské metropoli poslaly do karantény na 11 tisíc osob, se snaží udržet co nejvíce lidí doma. Z tohoto důvodu vysílá televize jeden film za druhým.

Nepřetržitě pracují i dělníci na vybudování provizorních zdravotních zařízení. Jedno z nich, vzdálené 25 kilometrů severně od Pekingu a určené pro tisíc pacientů, má sedm tisíc dělníků postavit za méně než dva týdny.

S nemocí SARS dále bojuje i Singapur, jehož vláda rozdala všem školám teploměry. Děti jsou měřeny dvakrát denně. Štítky informující o tělesné teplotě nosí i taxikáři a hoteloví zaměstnanci.

S varováním přišli hongkongští experti - podle nich se infekcí znovu nakazilo 12 osob, které se předtím zdárně vyléčily. Důvodem je údajně velké oslabení jejich imunitního systému.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme