Čína: Mlékárny se omluvily za melamin v mléce, slíbily plnění nejpřísnějších norem

Tři největší čínské mlékárny zapletené do skandálu s melaminem se veřejně omluvily. Slíbily také spotřebitelům, že jejich výrobky v budoucnu splní nejpřísnější normy. Mlékárny přidávaly melamin do ředěného mléka, aby tím oklamaly kontrolu a vyvolaly zdání vyšší přítomnosti proteinu. Po požití kontaminovaných potravin muselo lékaře podle čínských médií vyhledat téměř 100 tisíc dětí, na 10 tisíc jich stále zůstává v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

Představitelé společností I-li, Meng-niou a Bright se ve státní televizi přihlásili k odpovědnosti za skandál, který otřásl důvěrou v celý čínský mlékárenský průmysl. Zároveň slíbili, že i přes vyšší náklady na kontrolní zařízení se ceny mléčných produktů nezvýší.

Čínské ministerstvo zdravotnictví ale i nadále pokračuje v kontrole mlékáren a mléčných závodů po celé zemi. Inspektoři podle zveřejněných výsledků testů prováděných v celkem 18 provinciích už žádnou přítomnost melaminu nezjistili.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme