Čína odblokovala část internetu

Čína zmírnila cenzuru internetu, některé webové stránky ale stále zůstávají blokovány. Přístupná je i BBC, hongkongská média i hesla o Tibetu, na druhé straně není možné otevřít hesla o masakru na náměstí Nebeského klidu a další pro čínské vedení citlivá témata. Pekingský organizační výbor se v minulých dnech ocitl pod palbou kritiky právě kvůli pokračující cenzuře, situaci řešil i MOV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahraniční novináři v Pekingu | Foto: AFP

Představitelé přípravného výboru hlásí, že internet je zcela přístupný a Peking tak naplnil sliby dané Mezinárodnímu olympijskému výboru. Dostat se lze už i na stránky Amnesty International, pokud se ale na nich chcete dozvědět něco o duchovním hnutí Falun Kung, není to možné. Nepřístupná zůstávají i hesla jako tibetská exilová vláda nebo informace o čínských disidentech.

Plně k dispozici jsou například i stránky BBC, pokud si je ale chtějí otevřít obyvatelé nejlidnatější země světa v čínštině, nepodaří se jim to. K problému se vyjádřil i čínský prezident Chui Ťin-tao, který vyzval, aby olympijské hry nebyly politizovány.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme