Čína oplatila Spojeným státům kritiku stavu lidských práv

Čína obvinila Spojené státy z pokrytectví. Reagovala tak na zprávu amerického ministerstva zahraničí, která kritizuje dodržování lidských práv v Číně. Podle Pekingu Spojené státy nemají žádné právo očerňovat jiné země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V úzkých pekingských uličkách | Foto: travelchinaguide.com

"Jako v předchozích letech americké ministerstvo zahraničí ukázalo prstem na stav lidských práv ve více než 190 zemích světa, včetně Číny, ale vyhnulo se zmínce o situaci ve Spojených státech," praví se ve zprávě čínského ministerstva zahraničí. Úryvky z ní zveřejnila oficiální agentura Nová Čína.

"USA se pánovitě nadřazují nad jiné země, které kárají za přístup k lidským právům, ale ignorují vlastní problémy. Svědčí to o dvojím měřítku a hegemonii na poli lidských práv," citovala agentura ze zprávy čínské diplomacie.

Čína dnes proto Americe odpověděla na její kritiku vlastní zprávou. Spojeným státům vyčetla nárůst případů zastrašování, sledování, zadržování i věznění novinářů, spisovatelů, aktivistů a advokátů. Číňané poukázali také na růst pravicového extremismu a na rasismus.

Zuzana Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme