Čína otevřela hranice lidem s AIDS

Čína zrušila dlouholetý zákaz vstupu pro cizince s virem HIV či nemocí AIDS. Více než 20 let trvající omezení přestává platit i pro osoby duševně choré i nakažené dalšími chorobami. Čína se k tomuto kroku rozhodla krátce před zahájením Světové výstavy EXPO 2010 v Šanghaji.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čína: Oslavy 60. výročí

Čína: Oslavy 60. výročí | Foto: Robert Mikoláš

Zákaz existující od roku 1989 neměl podle Pekingu výrazný dopad na zabránění šíření této nemoci, jeho další existence proto nemá opodstatnění.

V minulém roce v Číně žilo na 740 tisíc lidí s virem HIV, nemoci AIDS už podlehlo na 50 tisíc osob.

Světová zdravotnická organizace rozhodnutí přivítala, podle jejích představitelů by mohlo být inspirací pro další země. Do Číny navíc nově mohou i cizinci nakažení některou z přenosných sexuálních chorob a zákaz byl odvolán i pro osoby trpící malomocenstvím.

Ukončení této diskriminace kladně hodnotí i nevládní organizace. Organizátoři EXPA 2010 odhadují, že do Šanghaje se chystají až čtyři miliony zahraničních turistů.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme